Chatboty

Na „Portáli Pražana“ pomáha náš chatbot Golem junior nielen Pražanom, ale aj návštevníkom

Chatbot Golem junior pomáha pražanom aj návštevníkom Prahy.

ZADANIE

Portál Pražana je nový webový portál, ktorý má slúžiť občanom Prahy pre elektronické podania a ďalšie elektronické služby smerom k Magistrátu hlavného mesta,  úradom mestských častí a mestským organizáciám.

Komunikačný asistent na novom webovom portále má uľahčiť obyvateľom českej metropoly komunikáciu, ponúknuť občanom digitálne služby a má slúžiť ako alternatíva k osobným návštevám úradov.

NAŠE RIEŠENIE

„Dobrý den, Golem junior jméno mé!“ Náš chatbot Golem junior trpezlivo a vtipne predstavuje funkcionalitu nového webového portálu, ktorý je určený na komunikáciu. Formou uzavretých otázok a odpovedí vysvetľuje, aké sú možnosti prihlásenia do portálu, ako získať elektronický občiansky preukaz alebo dátovú schránku. Golem dokáže poradiť aj s elektronickými podaniami cez Portál – napríklad ako požiadať o predĺženie nájmu bytu vo vlastníctve hlavného mesta alebo o poskytnutie informácie podľa zákona o ich slobodnom prístupe.

Príbeh o Golemovi je Pražanom známy a vedia, že Golem je vždy na ich strane: „Když ale odhlídneme od mojí vizáže, jsem stejný Pražák, jako každý druhý: Mám svoje oblíbený místa, kde se rád procházím. Hlavně u nás v Josefově! Vždy se rád zchladím žejdlíkem dobrýho piva.“

Výsledky

Komunikácia s chatbotom oslovila každého 10. návštevníka stránky (zvyčajne sa takáto miera zapojenia pohybuje okolo 5%), čo znamená, že Golem robí svoju prácu dobre :-) Najčastejšie ich zaujímalo, k čomu Portál Pražana slúži a aké služby poskytuje. Takmer každý piaty užívateľ sa zaujímal o to, ako je možné sa do Portálu prihlásiť. Viac ako 52% dotazov smerovalo k téme e-identita, ktorá po prepojení s bankovou identitou získala na atraktivite. Komunikácia s chatbotom je jednoduchá, prehľadná a rýchla, Golem nie je nikdy unavený a odpovedá kedykoľvek vo dne i v noci. Zámer je postupne rozširovať schopnosti Golema juniora tak, aby plnohodnotne pomáhal občanom i návštevníkom Prahy aj v mnohých nových oblastiach.

Získať radu od  Golema  juniora môžete kedykoľvek na  https://www.portalprazana.cz/prihlaseni