Chatbot

Vďaka rozšíreniu nášho chatbota na webe Ministerstva práce a sociálnych vecí ČR zvláda “Komunikačný asistent” vybaviť množstvo nových požiadaviek.

Náš komunikačný asistent vytvorený v spolupráci s Asseco CE na portáli Ministerstva práce a sociálních věcí ČR dostal celkom novú „tvár“. Po úspešnom štarte na jar 2020 pomáha chatbot občanom s množstvom ďalších nových tém.

NAŠE ZADANIE

Pandémia COVID-19 spôsobila veľké problémy mnohým občanom ČR, ktorí sa museli vysporiadať s novou situáciou. Ministerstvo práce a sociálnych vecí Českej republiky muselo reagovať rýchlo, aby dokázalo potrebnú pomoc občanom poskytnúť čo najefektívnejšie. Cieľom nasadenia chatbota bolo urýchlenie a zjednodušenie práce operátorov klientskeho centra.

Prvú verziu chatbota sme pripravili už s príchodom prvej vlny pandémie s hlavným cieľom sprostredkovať mimoriadne informácie. MPSV inovatívnu komunikáciu prostredníctvom chatbota veľmi ocenilo, v špičke ho za hodinu využilo aj viac ako 6000 klientov. Na základe množstva pozitívnych ohlasov padlo rozhodnutie jeho „služby“ rozšíriť. 

NAŠE RIEŠENIE

Komunikačný asistent na webe MPSV poradí rýchlo, jednoducho a bez zložitého vyhľadávania s vyriešením aktuálnej životnej situácie - poskytne pomoc pri strate práce, poradí, na aké dávky máte nárok v nezamestnanosti, ale aj pri hľadaní nového zamestnania alebo s rekvalifikáciou. Zdravotne postihnutým (OZP) pomôže pri hľadaní zamestnania, s vybavením preukazu aj s príspevkami. Zamestnávateľom poskytne radu pri hľadaní pracovníkov alebo práve pri zamestnávaní OZP. Nezabúda ani na dôchodcov, pomôže s nárokom na dôchodok a dokáže vyriešiť aj poberanie dvoch druhov dôchodku.

Chatbot zámerne umožní komunikáciu len formou uzavretých otázok a odpovedí. Výhodou tohto prístupu je, že sa návštevník pri komunikácii nemusí zdržiavať, ako správne sformulovať otázku, keďže chatbot ponúkne niekoľko možných najčastejších odpovedí.

NAŠE VÝSLEDKY

Chatbot vo výraznej miere odľahčil call centrum MPSV, podporuje elektronickú komunikáciu z pohodlia domova, ponúkne zoznam elektronických formulárov a sprostredkuje klientovi bezpečne všetky dôležité informácie bez návštevy príslušného pracoviska. Chatbot aj pri rýchlo sa meniacich opatreniach ponúka neustále nové aktualizované informácie a odpovede sú dostupné bez dlhého vyhľadávania nonstop.

Spokojnosť klientov je naším prvoradým cieľom a veríme, že aj v tejto náročnej dobe sú inovatívne riešenia kľúčom k úspechu.

Vyskúšajte si „Komunikačného asistenta“ priamo na https://www.mpsv.cz/

Jana Maláčová, ministerka práce a sociálnych vecí ČR, o našom riešení povedala:


80%

uviedlo, že našli odpoveď na svoju otázku

600K

konverzácií za 3 mesiace

6600

konverzácií za hodinu v špičke


„S chatbotem jsme udělali dobrou zkušenost. Myslím, že čísla jasně ukazují, že se jedná o efektivní nástroj komunikace, který lidem opravdu pomáhá. Takže jeho využívání s koronakrizí rozhodně neskončí. Naopak, bude novým standardem,“

— Ministerka práce a sociálních věcí Jana Maláčová